مسکن و مدرسه‌سازی

ساخت آموزشگاه و مدرسه

بنیاد نیکوکاری برین توانسته است تا کنون دو آموزشگاه بزرگ و مجهز (۲۰ و ۲۵ کلاسه) در استان تهران (با نام های امیرعلاقبند یک در منطقه ملارد شهریار و امیرعلاقبند دو در منطقه پردیس بومهن) دو مدرسه روستایی در استان چهارمحال بختیاری (با نام‌های حاجیه فاطمه مافی یک در روستای خونکار و فاطمه مافی دو در روستای کفت‌قلعه) و یک مدرسه روستایی در روستای نصرت‌آباد لرستان به نام امیرعلاقبند سه احداث کرده است.

بنیاد برین در حال احداث چهار مدرسه در روستاهای سادات امامزاده علی (ع)، بیدمنجگان، سرپری و ... شهرستان دهدشت استان کهگیلویه و بویر احمد می‌باشد.

علاوه بر ساخت مدرسه، تسهیل شرایط تحصیل برای کودکان از دیگر اقدامات برین است: محصلان بی‌بضاعت پس از پیوستن به خانواده بزرگ صالح، برای کودکان محصل به‌طور ماهانه حق‌تحصیل اعطا می‌نماید. بنابراین جهت واریز حقوق ماهیانه برای هر یک از فرزندان تحت‌پوشش، از طرف مؤسسه کارت بانک سامان صادر می‌گردد. شایان ذکر است که این مبلغ صرفاً جهت امورتحصیلی، خوراک و پوشاک فرزندان است. میزان اعطای حق تحصیل به کودکان به‌نسبت معدل و پیشرفت تحصیلی فرزندان و انجام تعهدات مدنظر بنیاد متفاوت خواهد بود.

برنامه‌های کمک آموزشی رسمی

آن دسته از دانش آموزان و دانشجویانی که افت تحصیلی دارند به مدد کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی که بنیاد در سرای محلات نزدیک مکان زندگی آنها (با کمک داوطلبانه معلمان و رتبه‌های برتر کنکور) برگزار می‌کنند، می‌توانند معدل تحصیلی خود را ارتقا دهند.